A víz kulcsfontosságú szerepet játszik testünkben, hiszen részt vesz az anyagcsere folyamatokban, szabályozza testhőmérsékletünket, segíti a tápanyagok felszívódását, és kiválasztja a felesleges salakanyagokat.
Manapság az emberek többsége jóval kevesebb folyadékot fogyaszt naponta, mint amennyi a szervezete normál működéséhez szükséges lenne. Ha nem viszünk be megfelelő mennyiségű folyadékot, akár ki is száradhatunk, főleg most, a nyári kánikula idején. A dehidratáció lehet enyhe, közepes vagy súlyos attól függően, hogy mennyi víz hiányzik éppen a szervezetünkből.
Mindenképpen orvoshoz kell fordulni abban az esetben, ha a fent említett tünetek ivás ellenére sem javulnak. Kisgyerekek esetében azonnal orvoshoz kell fordulni, ha fennáll a kiszáradás gyanúja!
Ha a dehidratáció krónikussá válik, tehát folyamatosan jelen van, az befolyásolhatja a vesék működését, de akár vesekő képződéséhez is vezethet. Hatására máj-, ízületi vagy izomsérülés, zsíranyagcsere-zavar és székrekedés is kialakulhat.
Megfelelő kezelés nélkül a krónikus kiszáradás komoly tüneteket okoz: sokkhoz, trombózishoz vagy agykárosodáshoz vezethet. Ezért a súlyos kiszáradás azonnali kórházi kezelést igényel!